Ayakkabı İç Tabanı Üretiminde İnovasyon Ve Yenilikçilik

  • Anasayfa
  • FAQ
  • Fuar
  • Ayakkabı İç Tabanı Üretiminde İnovasyon Ve Yenilikçilik

Akform Ayakkabı 5. Türkiye İnovasyon Haftası’ndaydı
Yenilikçilik yaklaşımını benimseyen ve inovasyonu kurum kültürü olarak benimseyen Akform Ayakkabı Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin düzenlediği 5. Türkiye İnovasyon Haftası’ndaydı. Akform, İstanbul Kongre Merkezi’ndeki inovasyon haftasını 2 üst düzey yöneticisi ve Akform Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nafiz Coşkun aracılığı ile izledi. Ayakkabı yan sanayinde, ayakkabı iç tabanı ve sünger üretiminde sektörünün öncü firması olan Akform yeniliklerin peşinde inovasyon haftasını 3 gün izledi. Firma ve inovasyon mentörleriyle bilgi alışverişinde bulundu, stantları ziyaret etti.

Ayakkabıcılık sektöründe yenilikçilik ve Türkiye İnovasyon Haftası
Ayakkabı yan sanayinde inovasyona liderlik etmek isteyen Akform Ayakkabı, kendi alanında inovasyona da liderlik etmek istiyor. Bu nedenle kurum içi İnovasyon Sistemini hayata geçiren Akform Ayakkabı, 5. Türkiye İnovasyon Haftası’nda yerinde kıyaslama çalışması yaparak mottosu “İnovasyon Liderleri” olan inovasyon ligi, İnova Lig’e kaydını yaptırdı.

Akform Ayakkabı Ar-Ge Birimi Türkiye İnovasyon Haftası’nda

Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin (TİM) sürdürülebilir kalkınma yolunda yenilikçi çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 5. Türkiye İnovasyon Haftası’nda, İstanbul Kongre Merkezi’nde öğrencilerin, araştırma merkezlerinin stantlarında incelemelerde bulunan yöneticilerimiz Sayın, Seda Aydın ve Sayın Elif Coşkun Türkiye İnovasyon Haftası’nı başarılı bulduklarını ve Türkiye ayakkabı sektörünü gelecek yıl İnovasyon Haftası’nda iyi bir yerde görmek istediklerini belirttiler.

Türkiye İnovasyon Haftası’na katılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Nafiz Coşkun Türkiye İnovasyon Haftası ile ilgili şunları söyledi:

“ Türkiye İnovasyon Haftası için öncelikle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızı, Türkiye İhracatçılar Melclisi (TİM) ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi kutlamak gerekir. İnovasyon artık Türkiye için bir kavram olmaktan çıkıp ete kemiğe bürünerek heyecanımızı yükseltmiştir. Türkiye ayakkabı sektörü olarak Ar-Ge ve inovasyon odaklı büyüme gerçekleştirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır. Gençlerimizin İnovasyon Haftası’na bu kadar ilgi göstermesi bizi heyecanlandırmıştır. Biz Akform olarak, İnovasyonu kurum kültürü haline getirmeyi hedefleyen bir şirketiz. Ayakkabı iç tabanı ve sünger üretiminde yenilikçi fikirlerle inovatif ürünler üretmek, üreterek, ihraç ederek insanımıza, ülkemize ve ayakkabı sektörüne hizmet etmek istiyoruz”

Akform Ayakkabı, iç taban ve sünger üretiminde çalışanlarından, müşterilerinden, meslek örgütlerinden gelen önerileri, benchmarking çalışmalarından gelen öğrenmeyi, kalite çalışmalarındaki iyileştirmeleri Ar-Ge birimi aracılığı ile daha yenilikçi ayakkabı iç tabanları üretmek için kullanıyor. “Ayakkabı İç Tabanı Uzmanı” olan Akform yenilikleri takip etmeye ve yenilikçi ürünler üretmeye devam edecek.

Leave A Comment