Fusped-Fuspet Ayakkabı İç Tabanları Terimleri

Fuspet (Fusped) Ayakkabı İç tabanları Özellikleri

Ayakkabı sektörü kendine has terimlere sahiptir. Fuspet yani ayakkabı iç tabanları ayakların genel yapısına uygun olarak lateks, EVA veya başka bir malzemeden hazırlanabilir. Ayakkabı yan sanayi sektöründe poliüretan maddesinin ayakkabı iç tabanlarında kullanılmasıyla birlikte üretim adetleri ve üretim hızı artmıştır. Fuspetler ayakkabıların ve ayakların konforudur. Ayakkabı iç tabanları ayakkabılara rahatlık, ergonomi, dayanıklılık yanında, antibakteriyellik, hafiflik gibi avantajlar sağlanmıştır. Fusped yani iç taban üretimi şöyle yapılır: Süreç kalıpların içerisine hammadde poliüretanın enjeksiyon makinası ile enjekte edilmesiyle başlar. Ürünler tabakalar halinde üretilir. Müşterilerin ihtiyaçlarına uygun olarak fuspet üzeri, tekstil malzemesi ile kaplanabilir. İç tabanlar, fuspet üretiminde müşteri beklentilerine uygun bir şekilde fusped yoğunluğu, sertliği ayarlanarak üretilebilmektedir.

 

Akform Fuspet Üretimi, İmalatı

Akform tarafından üretilen fuspedler, ayaklarınıza konfor sağlamak için elastik yapısı nedeniyle, ayak anatomisine uyum sağlar. İmalatımız olan özel fuspetler ayaklarınızın yüzeye daha yumuşak ve dengeli basmasını sağlar. Son yıllarda Akform tarafından Türkiye’de üretilen memory foam adlı sünger tipi ayak tabanlarında, tabanlıklarda yumuşaklığı artırmıştır. Türkiye’de ayakkabıcılık sektörü yan sanayi kendini hızla yenilemektedir. Akform İstanbul İkitelli, Başakşehir ve Karabük’te kurduğu 1600m2 kapalı alan fabrikalarıyla fuspet imalatı ve üretiminde öncü bir ayakkabı iç tabanı firmasıdır.

Ayakkabı içinde kullanılan fuspetlerin önemi büyüktür. Bu ürünler gözenekli yapıları gereği ayakkabı içinde hava sirkülasyonunu sağlar ve böylelikle ayaklarınız hava almış olur. Ayakkabı içindeki hava sirkülasyonu sağlanır. Koştunuz, çok yürüdünüz veya ayaklarınız sıcağa maruz kaldı fuspedler ayaklarınızda oluşan teri emer, Fuspet teri buharlaşır ve böylelikle ayağınızı kötü koku ve terden korur. Fuspet ürünleri içerdikleri faklı bileşenler sayesinde ayakta mantar ve koku oluşumunu engeller.

Akform olarak ayak sağlığınız için ayak ergonomisine uygun, ayak anatomisini gözeten genel ayak yapısına uygun ayakkabı iç tabanları üretiyoruz. Bu ayakkabı tabanlıkları sayesinde ayaklarınızın balansı sağlanacak, daha rahat bir yürüyüşe sahip olacaksınız. Ayaklar vücudumuzun dengesini sağladığından daha dengeli adımlar atılacak ve eklemlerdeki yük azalacak, eklem ağrılarınızın azaldığını hissedeceksiniz.

Akform Fuspet Markaları: Orthoflex, Smartflex Memory Foam

Akform Ayakkabı Orthoflex, Smartflex Memory Foam gibi markalarımızla Türkiye ve dünya ayakkabıcılık sektörüne üretim yapıyoruz. Ürünlerimiz sağlam, ergonomik, kalitelidir. “Her adımda sağlık” mottomuza uygun olarak ürettiğimiz fuspedler ayakkabılar içinde ayaklarınızın süspansiyonu işlevini görür. Ayakkabı iç tabanları ayaklarınızı çeşitli darbelerden korur. Fusped ürünlerimiz Türkiye ve dünya ayakkabı sektörü tarafından oldukça ilgi göstermektedir. Üretimde sağlığa önem veren Akform dünya standartları gereği çeşitli testlerden geçmektedir. Ürünlerimizde herhangi bir alerjik ve toksikolojik materyal bulunmaz.

Leave A Comment